Kosze gabionowe – sposób na dobre ogrodzenie?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cieszymy się, że zarówno przydomowe jak i przemysłowe ogrodzenia przestały być wykonywane głównie z betonowych elementów, prostych paneli stalowych czy standardowej siatki zgrzewanej. Dzisiaj niemal każdy z nas chce się wyróżnić i w dziedzinie ogrodzeń możemy spotkać znacznie szerszy zakres materiałów – miedzy innymi szkło, metal, kamień. Jednym z najnowszych trendów w tej dziedzinie jest połączenie prostej konstrukcyjnie formy z metalu oraz naturalnego kamienia będącego wypełnieniem ogrodzenia. O czym mowa?

Gabiony i ogrodzenia

Ogrodzenia gabionowe to w naszym otoczeniu, szczególnie w dużych miastach coraz częściej spotykane konstrukcje. W mniejszych miejscowościach nie są one jeszcze tak popularne, jednak na każdym kroku możemy zauważyć ich coraz to szersze zastosowanie. Co powinniśmy wiedzieć o ogrodzeniach tego typu?

Prostota konstrukcji

W swoich założeniach ogrodzenia gabionowe miały być proste w konstrukcji, a zarazem wyróżniać się swoją niebanalną formą estetyczną – te zamiary zostały spełnione! Kosze gabionowe, które są podstawą konstrukcji wypełnia się dowolnymi kamieniami. W ten sposób tworzy się metalowo-kamienny mur, który w zależności od użytego kamienia i jego indywidualnego ułożenia stanowić może niepowtarzalne ogrodzenie!

Zalety ogrodzenia gabionowego

Do największych zalet ogrodzenia gabionowego należy nie tylko prostota konstrukcji, która przekłada się na szybkość stawiania tego typu ogrodzenia i jego stosunkowo niską cenę (zależne jest to jednak od samego kamienia będącego wypełnieniem koszy gabionowych), ale również wytrzymałość i stabilność, no i przede wszystkim nietuzinkowy wygląd.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *