Ogrodzenia gabionowe – prostota i wytrzymałość?

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Coraz częściej już na etapie projektu domu jednorodzinnego myśli się o zagospodarowaniu przestrzeni wokół niego, w tym oczywiście o ogrodzie i o odpowiednim ogrodzeniu. Jednym z najnowszych trendów, który niezwykle szybko zdobywa popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych jest ogrodzenie wykonywane na bazie koszy gabionowych, a tym samym zwane ogrodzeniem gabionowym. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe oparte są na specjalnie wykonanych do tego celu koszach gabionowych wypełnionych indywidualnie dobranym kamieniem. W przeszłości takie konstrukcje budowano w celu umacniania skarp, nasypów, wałów rzek. Dzisiaj z powodzeniem stosowane są właśnie zarówno w przydomowych gospodarstwach, w strefach przemysłowych oraz w miejscach przestrzeni publicznej – między innymi ze względu na swoją estetykę i uniwersalność w dopasowaniu do wszystkiego!

Kosze gabionowe, czyli podstawa ogrodzenia

Kosze gabionowe, ze względu na powierzone im zadanie związane z koniecznością utrzymania wielu setek kilogramów kamienia, wykonywane są najczęściej ze specjalnie przygotowanych paneli stalowych ocynkowanych o oczku 5×20 cm. W przypadku chęci użycia do wypełnienia drobniejszego kamienia istnieje możliwość wykonania oczek 5×10 cm.

Stabilność i wytrzymałość – gabiony i ogrodzenia

Zarówno kosze gabionowe, jak i ogrodzenia powstałe na ich bazie są niezwykle wytrzymałe i trwałe. Wszystkie elementy stalowe są ocynkowane metodą ogniową. Zatem nie grozi im szybko korozja, no a kamień ?  jak wiadomo – jest wieczny.

Podsumowując, pozostaje mieć nadzieję, że coraz częściej będziemy wykorzystywali takie możliwości wykończenia domu i jego najbliższego otoczenia!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *